Zabezpieczenie GPS pojazdu

Skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą?

Można by powiedzieć, że nie ma zabezpieczenia, hasła ani też kodu którego nie można złamać. Niewątpliwie najskuteczniejszym sposobem jest ubezpieczenie AutoCasco, które niestety jest drogim rozwiązaniem a i tak czasem możemy się spotkać z brakiem kompetencji i uczciwości ze strony firmy ubezpieczeniowej w momencie likwidacji szkody. Istnieje jednak kilka sposobów dzięki którym możemy ograniczyć prawdopodobieństwo kradzieży naszego pojazdu.

Niewątpliwie zabezpieczenia typu alarmy, blokady kierownicy, pedałów itp. Powinny służyć tylko jako dodatkowe do innych systemów antykradzieżowych.

Rozwiązaniem, które w ciągu ostatnich kilku lat staje się coraz bardziej popularne wśród zabezpieczeń pojazdów jest ich stały monitoring GPS. Dotychczas stosowany przez duże korporacje transportowe do monitorowania samochodów ciężarowych, a obecnie instalowany również w autach osobowych w celu zabezpieczenia przed kradzieżą. System polega na zainstalowaniu w aucie kilku odbiorników GPS w miejscach trudno dostępnych dla potencjalnego złodzieja naszego auta oraz centralnej stacyjki pozwalającej na kontrolę i komunikację z satelitami GPS. Urządzenie pozwala w dowolnej chwili podać dokładną lokalizację naszego auta, a także daje użytkownikowi takie możliwości jak:

  • kontrola poziomu paliwa,
  • kontrola prędkości z jaką porusza się pojazd,
  • unieruchomienie silnika.

Opisywane zabezpieczenie możemy pozyskać na dwa sposoby, jednym z nich jest podpisanie umowy z firmą ochroniarską, która zainstaluje odbiorniki w naszym aucie za symboliczna opłatą tzw. kaucji i będzie pobierała a od nas miesięczny abonament za ochronę pojazdu. Drugim sposobem jest montaż systemu w specjalizującym się tą dziedziną warsztacie i kontrolowanie auta na własną rękę wyłącznie w momencie takiej potrzeby, wtedy koszt montażu samego urządzenia jest nieco wyższy natomiast nie jesteśmy zmuszeni do płacenia miesięcznego abonamentu.

Warto pamiętać jednak, że wyłącznie urządzenia z certyfikatem pochodzenia pozwalają na bezpieczną ingerencję w instalację auta w ponadto tylko certyfikowane zabezpieczenia są uznawane przez firmy ubezpieczeniowe w momencie zawierania ubezpieczenia AC i uprawniają do dodatkowych zniżek z tego też tytułu.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz