Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Często decydujemy się na korzystanie z komunikacji miejskiej, ale nie wszędzie działa ona wystarczająco sprawnie.

Przykładowo w Stanach Zjednoczonych prawie każdy obywatel ma samochód, a zatem autobusy kursują rzadko, a metro funkcjonuje tylko w dużych aglomeracjach. Warto wtedy mieć własny środek transportu - na takie potrzeby wychodzą podróżnym wypożyczalnie samochodów i rowerów.

Wynajęcie samochodu nie jest absolutnie żadnym problemem. Możesz dokonać rezerwacji za pośrednictwem internetu, nawet będąc jeszcze we własnym domu. Każda wypożyczalnia posiada stronę internetową, często w kilku wersjach językowych. Dzięki temu auto będzie na Ciebie czekało na parkingu przy lotnisku.

Samochód pozwoli Ci na niezależność - będziesz mógł zwiedzać to, na co masz akurat ochotę, wybierzesz się bez problemu na prowincję lub do sąsiedniej miejscowości. Szukanie transportu miejskiego może być bardzo uciążliwe - zwłaszcza jeśli pojedziemy do kraju, który nie jest w wystarczający sposób skomunikowany.

No dobrze, wiesz już jakie korzyści płyną z wynajęcia auta, ale czy w ogóle będziesz mógł skorzystać z takich ofert? Żeby wypożyczyć samochód najczęściej trzeba mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy przynajmniej od pół roku. Firmy zabezpieczają się przed niedoświadczonymi kierowcami i mają prawo odmówić klientowi. Dodatkowo musisz sobie uświadomić, że na takie wynajęte auto trzeba bardzo uważać, bo gdyby doszło do wypadku, to najprawdopodobniej będziesz musiał pokryć koszt naprawy lub przynajmniej jego część. Samochody w wypożyczalniach są ubezpieczone w związku z kradzieżą, ale musisz pamiętać, że również w tym przypadku będziesz musiał zapłacić - całe szczęście nie będzie to cena całego samochodu.

No dobrze - jeździć po mieście można samochodem, ale co jeśli nie mamy prawa jazdy, albo zwyczajnie nie mamy ochoty tłuc się autem w czasie wakacji? Idealnym rozwiązaniem są wypożyczalnie rowerów oraz skuterów. Znajdziesz je w każdym większym mieście, niektóre są nawet samoobsługowe. Warto wcześniej dowiedzieć się czy w mieście, do którego się wybierasz istnieje taka samoobsługowa wypożyczalnia dwukołowców. Obsługuje je system internetowy, a zatem będziesz musiał wcześniej założyć tam konto i wpłacić jakąś sumę pieniędzy, którą później zamienisz na godziny jazdy. Na miejscu logujesz się do systemu i odczepiasz wybrany rower - po jego odstawieniu, system automatycznie pobierze opłatę za wyjeżdżone godziny.

Rower nadaje się nie tylko do jazdy w plenerze, ale również na wycieczkę po mieście. Pomaga uniknąć korków w godzinach szczytu i gwarantuje sprawne przemieszczanie się między poszczególnymi zabytkami. W Europie staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu miejskiego. Powstają nowe ścieżki rowerowe oraz specjalnie wytyczone trasy wycieczek. Warto zajrzeć do punktu informacji turystycznej i zapytać o mapki tras rowerowych - w wielu miejscowościach przygotowano tego typu ciekawostki dla turystów.

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, to warto kupić sobie jakiś tani używany rower. W Holandii niezwykle popularne są pchle targi, na których można kupić dwukołowca za niewielkie pieniądze.

Wypożyczalnie samochodów i rowerów są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależność podczas podróżowania. Dzięki temu nie będziesz uzależniony od komunikacji miejskiej i zwiedzisz wszystko to, co chcesz.

Portal Planaxy.com wsparł nas merytorycznie.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Jak wypożyczyć samochód na wolne dni i na co się nastawić?

Wypożyczanie samochodówWolne dni. Dla jednych krótko, dla innych długo. Jest sposób, przedłużyć przyjemności długiego weekendu. Już nie trzeba szuka