Windy samochodowe

Winda samochodowaWinda samochodowa - fachowo określana podnośnikiem hydraulicznym, często ulega awariom mechanicznym. Wielu kierowców zawodowych, którzy dostarczają towary spotyka się z tym problemem.

Podnośnik hydrauliczny jest zbudowany z tłoków wypełnionych olejem, pompy wtryskowej i skomplikowanego układu elektronicznego, który współdziała ze specjalnym pulpitem sterowniczym.

Najczęstsze usterki spowodowane są wilgocią i uszkodzeniem układu elektrycznego. Nie należy naprawiać podnośnika samemu bez odpowiedniej wiedzy i dokumentacji. Schemat działania windy jest praktycznie identyczny, ale może różnić się wieloma aspektami budowy czy choćby zasilania. Siła każdego dźwigu załadowczego może być inna i powinna być dostosowana do wagi pojazdu (masa własna windy, masa własna auta, udźwig auta).

Podstawowym problemem są bezpieczniki, które przez wilgoć często ulegają uszkodzeniu. Najważniejszym aspektem jest to, że bezpiecznik - jak nazwa wskazuje, zabezpiecza dalszą część układu elektrycznego/elektronicznego i jest najtańszym elementem całego urządzenia.

Kolejnym problemem może być uszkodzenie układu sterowniczego, który z racji ciągłej gotowości i używalności może po kilku latach ulec zepsuciu. Podstawowa ochrona pulpitu i doraźne sprawdzanie styków manetki sterowniczej może znacznie wydłużyć żywotność tego ważnego elementu.

Jeśli chodzi o sam udźwig trzeba pamiętać o corocznej wymianie oleju w układzie hydraulicznym. Olej absorbuje wodę co może spowodować uszkodzenie auta, towaru a nawet zabrać życie kierowcy.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz