Transport w temperaturze kontrolowanej

Transport w temperaturze kontrolowanejTransport w temperaturze kontrolowanej
W przypadku niektórych produktów niezbędne jest transportowanie ich w temperaturze kontrolowanej. W ten sposób przebiega między innymi transport mrożonek, mrożonych owoców, warzyw, mięsa, ryb oraz mrożonych dań gotowych.

W temperaturze kontrolowanej przewozi się również kwiaty oraz wiele rodzajów kosmetyków czy leków. Transport mrożonych warzyw i owoców oraz przetworów odbywa się z wykorzystaniem chłodni. Niezbędne jest pamiętanie o odpowiedniej temperaturze w takiej naczepie, aby produkty dostarczone zostały w nienaruszonym stanie.

Do pierwszej kategorii produktów należą owoce i warzywa świeże i mrożone, ale również  soki owocowe, koncentrat pomidorowy, przeciery oraz przetwory owocowe i warzywne. W temperaturze kontrolowanej transportuje się również się również mięso, zarówno świeże jak i mrożone. W chłodniach przewozi się wieprzowinę, bekon, wołowinę, słoninę, baraninę, cielęcinę, ale również podroby. Tusze i półtusze transportuje się specjalnymi chłodniami, zwanymi hakowymi. Posiadają one specjalne haki, na których mocuje się tusze. W chłodniach przewozi się także mrożony drób, między innymi tuszki w woreczkach i opakowaniach jednostkowych, elementy tuszek jak i mrożone podroby.

W warunkach chłodniczych transportuje się także dziczyznę, między innymi mięso z dzika, królika czy zająca i ptactwo łowne, zarówno w tuszach i tuszkach jak i ich elementach. Kolejna grupa produktów, które wymagają transportu w warunkach kontrolowanych to ryby i przetwory rybne. W chłodniach przewozi się ryby świeże, wędzone, solone, panierowane, marynowane, ale również wszelkiego rodzaju przetwory z ryb: pasty czy sałatki. Niskiej temperatury wymagają również owoce morza, między innymi skorupiaki, krewetki czy kalmary. Przewóz w chłodniach jest też konieczny w przypadku mrożonych dań gotowych, takich jak frytki, pizze, zapiekanki, ciastka francuskie czy pierogi, zarówno z nadzieniem serowym, mięsnym jak i owocowym. Podobnych warunków w transporcie wymagają także przetwory mleczne, między innymi lody i inne desery.Zobacz podobne:
Transport owoców i warzyw

Transport owoców i warzywTransport produktów spożywczych powinien odbywać się z uwzględnieniem wielu zasad i przepisów, mających na celu stworzenie jak na

Transport drogowy w Polsce

Transport drogowyDrogi w Polsce zaczynają się powoli rozwijać. Nadrabiamy to co straciliśmy przez kilka ostatnich lat. Jak rozwijają się drogi to i przy