Stary samochód w leasingu?

Leasing używanego samochoduNienależnie od wielkości prowadzonej firmy czy działalności jednoosobowej, możesz zawsze rozważyć leasing samochodowy. Przerażają cię koszty? Na szczęście nie tylko nowe pojazdy można wziąć w leasingu. Od pewnego czasu coraz bardziej popularny jest leasing dla samochodów z drugiej ręki.

Salony oraz firmy oferujące taki rodzaj usług dostosowują się do potrzeb klientów i w rzeczywistości większość kierowców woli postawić na samochody używane, głównie ze względów finansowych.

Od czego zacząć?

Jeśli twoje przedsiębiorstwo ma zapotrzebowanie na kilka pojazdów lub jeden, warto zastanowić się, ile jesteś w stanie zapłacić za to przedsięwzięcie. Nie jest to tajemnicą, że nowe auta gwarantują dłuższy okres użytkowania i idealny stan techniczny. Jednak wśród aut używanych można znaleźć prawdziwą perełkę, która będzie niewiele gorsza od nowych samochodów, a jej główną zaletą będzie niższa, przystępniejsza cena. Takie samochody można kupić dzięki kredytowi, jednak leasing pojazdów używanych może okazać się atrakcyjniejszy. Wszystko zależy od interesującej nas oferty.

Jeśli chodzi o okres trwania leasingu, co do wieku pojazdu, zasada jest prosta - im nowszy samochód, tym bardziej korzystne warunki leasingu. Bardzo często możemy spotkać się z ofertami firm, które leasingują pojazdy nie starsze niż trzy lata. Oczywiście są i takie, które leasingują pojazdy nawet pięcioletnie. Jeśli nasze auto jest starsze, możemy napotkać pewne problemy. Niektóre instytucje rozpatrują takie przypadki indywidualnie, ponieważ liczy się wartość auta. Wiek auta jest ważny, ponieważ łączy się z okresem trwania naszej leasingowej umowy i suma obydwu nie może przekroczyć ośmiu lat.

Jeśli rozważamy opcję leasingu pojazdu z drugiej ręki, należy wziąć pod uwagę kwestię wpłaty początkowej. W zależności od przedsiębiorstwa leasingowego kwota może oscylować miedzy 10 - 40% wartości pojazdu. Wszystko podporządkowane jest pod fakt, ile nasz samochód ma lat jak i również zależy od miejsca,w którym zostało zakupione. Co więcej, fakt gdzie chcemy kupić używany pojazd, może zaważyć na tym, czy uzyskamy leasing czy też nie. Dlatego auto, które wybierzemy musi pochodzić z dobrego źródła. W końcu w ramach umowy leasingowej to nie my jesteśmy właścicielami samochodu, tylko firma z którą zawarliśmy umowę leasingową.

Czynsz inicjalny nie jest jedyną opłatą, z którą wiąże się umowa leasingowa. Do użytkowania pojazdów zakupionych w taki sposób dochodzą także inne wydatki. Gdy wybierzemy pojazd, firma z która chcemy zawrzeć umowę, wysyła rzeczoznawcę, aby wycenił nasz samochód. Za taką usługę będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty. Warto pamiętać o tym, że osoba wyceniająca go nie zauważy wszystkiego. Gdyby zdarzyły się jakiś wady, o których dowiedzielibyśmy się w późniejszym czasie, wzrośnie koszt leasingu. Do takich wydatków dochodzą jeszcze standardowe opłaty, czyli ubezpieczenie czy przegląd techniczny lub ewentualne naprawy. Biorąc pod uwagę ubezpieczenie, ważny jest również wiek leasingowego pojazdu, ponieważ jest on w większym stopniu podatne na wszelkie uszkodzenia.

Czy leasing pojazdów używanych się naprawdę opłaca? Oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych i odpowiedniej oferty, jaką znajdziemy. Najlepiej jest poświęcić na to więcej czasu niż decydować się na pierwszą lepszą okazję.

Źródło: www.hondaplaza.plZobacz podobne:
Czas na zmianę opon z letnich na zimowe

Zmiana opon z letnich na zimoweNadchodzi czas na zmianę opon na zimowe. Jakie wybrać , by nasza podróż nie okazała się tą ostatnią? By nasi bliscy byli bezpiec

Leasing czy kredyt? Jak najkorzystniej zakupić samochód na firmę?

Leasing czy kredytW ostatnim czasie kupowanie auta w leasing staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród właścicieli małych i średnich przedsiębi