Samochody do transportu owoców i warzyw

Transportowanie owoców i warzyw powinno odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad higieny jak również norm, jakie obowiązują w Unii Europejskiej.

Polska jako jej kraj członkowski powinna ich bezwzględnie przestrzegać, co jest związane z bezproblemowym eksportem towarów do krajów wspólnoty. Podczas przewożenia produktów spożywczych należy wziąć pod uwagę zarówno ich wymagania termiczne jak i akceptowalny poziom wilgotności.

W celu sprawnej i nowocześnie zorganizowanej usługi transportowej warzyw i owoców, zarówno świeżych jak i mrożonych, należy zdawać sobie sprawę z wymagań poszczególnych grup produktów.

Wiedza na ten temat może okazać się nieoceniona. Wiele grup produktów ma zupełnie odmienne wymagania, co może stanowić problem w czasie transportu jeśli chcemy przewozić je razem, jednym środkiem transportu. Oznacza to, że stworzenie optymalnych warunków dla jednej z grup produktów może jednoczenie bardzo negatywnie oddziaływać na inne towary. Na szczęście tego typu problemy można łatwo rozwiązać. Obecnie możemy bowiem liczyć na pomoc w postaci nowoczesnych środków transportu, umożliwiających nam przewożenie jednym pojazdem produktów o różnorodnych wymaganiach transportowych. Na uwagę zasługują w tej kwestii różnorodne typu chłodni. Jednym z nich jest chłodnia typu doppelstock, cechująca się duża funkcjonalnością.

Ta praktyczna chłodnia daje możliwość załadowania produktów na dwóch poziomach, co pozwala na jeszcze lepsze wykorzystywanie przestrzeni. Kolejnym typem chłodni jest chłodnia z grodzią. Ten ruchomy element pozwala na stworzenie w obrębie jednej naczepy warunków idealnych do przewożenia produktów o różnych wymaganiach termicznych. Istnieją również chłodnie, dostosowane do transportowania określonego rodzaju produktów, takie jak chłodnie hakowe. Zostały one stworzone do przewożenia tuszy i półtuszy. Dzięki hakom w górnej części chłodnie można przewozić je w pozycji wiszącej. Kolejnym sposobem na profesjonalne transportowanie produktów spożywczych są izotermy. Znakomicie sprawdzają się na krótkich dystansach.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz