Dostępność części do samochodów z USA w Polsce

Dostępność części w Polsce do samochodów z USA tak zwanych "amerykańców" może wydawać się dosyć ograniczona. Zobaczmy jak wygląda to w praktyce. Na platformach z ofertami sprzedaży części do aut ze Stanów Zjednoczonych zwykle znajdziemy nie wiele ofert i zwykle są to drobne części takie jak korek od chłodnicy.

Jednak w Internecie istnieje wiele polskich stron oferujących sprzedaż internetową części z wysyłką ze Stanów Zjednoczonych. Niestety sam zakup części wychodzi drożej niż w Polsce ponieważ do ceny za część dochodzi jeszcze wysyłka a ta nie jest tania.

Serwis samochodów amerykańskich

Jeśli chodzi o przesyłkę to można skorzystać z formy lotniczej, ta kosztuje więcej lecz daną część mamy po 14 dniach od wysłania. Można również skorzystać z przesyłki morskiej, jest ona sporo tańsza od przesyłki drogą lotniczą lecz na przesyłkę transportowaną droga morską musimy czekać od 4 do nawet 8 tygodni więc w tym wypadku nasz "amerykaniec" może być unieruchomiony na dłuższy czas.

Więc jeśli nasze amerykańskie autko jest uważane za "zabawkę" i nie musi być dyspozycyjne co dzień można zaoszczędzić i skorzystać z drogi morskiej. Natomiast jeśli jest to samochód zwykły, użytkowy bądź rodzinny lepiej korzystać z szybszej formy transportu - transportu lotniczego. Niestety w Polsce nadal samochody amerykańskie są rzadkością co za tym idzie dostępność części na rynku tez nie jest zbyt duża, lecz jeśli kochamy amerykańską motoryzacje bądź mamy głęboka kieszeń to dostępność części nie stanowi dla nas problemu.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz