Dlaczego warto kupić samochód z salonu?

Kupno samochodu z salonuDla niektórych kupienie nowego auta to strata pieniędzy, a dla innych - dobra inwestycja. Wprawdzie samochody używane cieszą się większą popularnością, jednak czy tak naprawdę są bardziej opłacalne od czterech kółek prosto z salonu?

Nowy samochód to między innymi prestiż. Posiadanie auta, który nie miał wcześniej innego właściciela może być bardzo miłym doświadczeniem. W końcu jest ono tylko nasze i to my możemy zadbać o nie jak najlepiej. Niektórzy jednak obawiają się, że jest to inwestycja nieopłacalna. Czy jest tak rzeczywiście? Spójrzmy na to z nieco innej strony. Co czeka nas w przypadku nowego samochodu, a co gdy kupimy nieco starsze auto?

Finanse - na czym możemy oszczędzić?

Oczywiście, że dobry samochód używany kupimy za niższą cenę, ale do tego zakupu dochodzą również inne koszty oprócz samej ceny pojazdu. Porównajmy wszystkie koszty, które wiążą się z kupieniem zarówno nowego, jak i używanego samochodu. Przede wszystkim co ważne w przypadku nowych pojazdów - szansa na ich szybkie zepsucie jest bardzo mała i w pierwszych latach wynika raczej z niepoprawnej eksploatacji bądź stłuczek i wypadków, ponieważ części same w sobie w końcu nie są zużyte. Jeśli stanie się coś złego z naszym samochodem, którym wyjechaliśmy jakiś czas temu z salonu z dumą - nasze auto ma przecież gwarancję. Nie musimy się zatem martwić o koszty naprawy, ponieważ będzie ona bezpłatna. Dodatkowo odchodzą nam wydatki związane z zakupem zamiennych części, płynów, oleju i przeglądu samochodu. Prawdopodobnie te wszystkie sprawy będziemy musieli załatwić w przypadku kupna używanego samochodu. W zależności od tego, gdzie je zakupimy - w komisie czy od osoby prywatnej - tyle będziemy wiedzieć o jego stanie. W końcu zdarzają się przypadki, że pierwsi właściciele auta ukrywają niektóre informacje na ten temat. My możemy dowiedzieć się o tym dopiero po jakimś czasie. Jeśli chodzi o auta nowe, dealerzy przyciągają nowych klientów atrakcyjnymi pakietami ubezpieczeniowymi lub innymi promocjami, np. dotyczącymi wyposażenia pojazdu.

Kupowanie nówki z głową

Decyzja co do zakupu auta nie jest sprawą prostą. Powinna być bardzo dobrze przemyślana, ponieważ jest to inwestycja na najbliższe kilka lat i nie powinniśmy tracić na niej pieniędzy. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup nowego samochodu w każdej chwili, warto poczekać na wyprzedaże roczników. W tym czasie wszyscy producenci mają dość korzystne promocje, a w kieszeni kupującego zostaje kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Zaczynają się one już w porze jesiennej. Dodatkowo sprzedający w tym okresie dorzuca inne atrakcje. Również dealer może nam zaproponować wymianę naszego starego samochodu na korzystnych warunkach. Ponadto zakupowi nowego auta towarzyszy stuprocentowa pewność bardzo dobrego stanu technicznego oraz legalności. Ponadto na rynku aut z drugiej ręki to kupujący musi się dostosowywać do tego, co mu się oferuje. Nie ma tu mowy o tym, żeby wybrać sobie kolor czy wyposażenie. Te czynniki mogą wydawać się bardzo ważne, mimo że przy zakupie używanego samochodu najbardziej decyduje stan techniczny. Przy nowym aucie mamy ten komfort związany z podejmowaniem takich decyzji. Warto kupić pojazd, który niejako może być spełnieniem naszych marzeń - naszym oczkiem w głowie.

Autor: www.autoplaza.com.pl.Zobacz podobne:
Kupno "nowego" - używanego samochodu

Sprawdzanie samochodu przed kupnemNie wymyślono jeszcze samochodu, który nie może ulec awarii, a wiele wysłużonych aut dość często trafia w ręce mech

Co oferuje nam skup samochodów używanych?

Skup samochodów używanychCo oferuje nam skup samochodów używanych? Nowoczesne skupy samochodów używanych oferują nam pr