Czy warto zamontować instalację LPG w samochodzie?

Wzrost cen benzyny i ropy sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na założenie instalacji LPG w swoim samochodzie. Opinie na ten temat są jednak podzielone, jak zawsze znajdą się miłośnicy jak i przeciwnicy tego rozwiązania. Na wstępie powinniśmy zwrócić uwagę czy montaż dobrej instalacji LPG ( bo inna przyniesie nam tylko dodatkowe wydatki ) rzeczywiście pomoże zaoszczędzić nam pieniądze.

Wszystko zależy od tego jak długie dystanse pokonujemy naszym autem, ponieważ wpływa to na czas w jakim zwrócą się koszty założenia, owej instalacji. Samochód napędzany gazem pozawala zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdu o ok. 30%.

Bardziej opłacalne jest "zagazowanie" (instalacja gazowa LPG) auta posiadającego duży silnik, będzie on oczywiście pożerał ogromne ilości gazu, lecz jest on dużo tańszy od benzyny. Argument przemawiający przeciw instalacji LPG to droższe przeglądy, dodatkowe czynności serwisowe jak np. wymiana filtrów gazu, wtryski gazu, częstsza wymiana świec bądź przewodów zapłonowych.

Dawniej zamontowanie instalacji LPG w pojeździe oznaczało obniżenie mocy. Dzięki nowoczesnej technologii sytuacja ta już się nie zdarza. Niektóre modele samochodów już od nowości zamontowaną mają instalację LPG, u niektórych możemy zamówić ją u producenta. Są jednak samochody, które nie znoszą owej instalacji, dlatego zanim zdecydujemy się na "zagazowanie" swojego auta rozważmy wszystkie za i przeciw.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz