Chłodnie do transportu mrożonek

Transport produktów spożywczych, a szczególnie mrożonek powinien być odpowiednio zorganizowany, aby zapewniał przewiezienie produktów na miejsce przeznaczenia w niezmienionym stanie.

Podstawą udanego transportu są oczywiście środki, za pomocą których będzie on dokonywany. W przypadku mrożonek są to profesjonalne chłodnie, zapewniające produktom odpowiednią temperaturę w czasie transportu. Chłodnie są przeznaczone do transportowania produktów mrożonych oraz tych, które szybko psują się w wysokich temperaturach.

Usługi transportowe - chłodnie

Wyróżnia się kilka nowoczesnych typów chłodni, znakomicie wpisujących się w wymagania współczesnego transportu. Na uwagę zasługują chłodnie dwupoziomowe, znane również jako chłodnie doppelstock.

Na bocznych ścianach chłodni zamontowane są belki, umożliwiające przytwierdzenie drugiego poziomu, tworzącego swojego rodzaju półkę do załadowania kolejnych towarów. Takie rozwiązania sprawia, że chłodnia jest jeszcze bardziej funkcjonalna dzięki pełniejszemu załadowaniu naczepy. W jednej chłodni można zmieścić o wiele więcej towarów i tym samym transport staje się bardziej ekonomiczny. Popularnością cieszą się także chłodnie z grodzią. Dzięki regulowanej przekładni możliwe jest stworzenie w obrębie jednej naczepy różnych warunków termicznych dla różnorodnych grup produktów. Dzięki temu transport również zyskuje na funkcjonalności, ponieważ można w tej samej naczepie przewozić różnorodne towary, na przykład mrożonki i świeże owoce albo mrożonki i kosmetyki.

Wiele grup produktów toleruje odmienne warunki w czasie transportu i nie wolno o tym zapominać. Stworzenie optymalnego środowiska dla jednej grupy może niekorzystnie odbić się na produktach z drugiej grupy, narażając je na uszkodzenie cz zepsucie. Dotyczy to zarówno warunków termicznych jak i odpowiedniej wilgotności powietrza. Należy wziąć po uwagę również wydzielane przez różne produkty substancje, na przykład etylen wydzielany przez dojrzewające owoce. Dzięki zastosowaniu funkcjonalnych grodzi możliwe jest stworzenie każdej grupie produktów podczas transportu optymalnych warunków.Zobacz podobne:
Kupujemy używany samochód

Kupujemy używany samochódZakup auta to decyzja na kilka lat, ale czasem równie kosztowna co generalny remont mieszkania. W zależności od finansów i własny

Wypożyczalnie samochodów i rowerów - sposób na niezależność podczas podróży

Wypożyczalnie samochodów i rowerówPodczas podróży ważny jest nie tylko transport na miejsce, ale równie przemieszczanie się po zwiedzanym terenie. Cz